close
close

Class AA all-state softball team

Class AA All-State Softball

First team

P – Laila Varney, Herbert Hoover (Sr.) (CAPTAIN)

P – Chloe Murphy, Chapmanville (Jr.)

P – Mahailey Nicholson, Roane County (Sr.)

P – Izzy Smith, Bluefield (Sr.)

IF – Natalie Green, Scott (Sr.)

IF – Evie Loyd, Winfield (Jr.)

IF – Kennedy Schilling, Winfield (Sr.)

IF – Rayna Hoover, Weir (Jr.)

IF – Evy Altizer, Chapmanville (Soph.)

OF – Harlee Quick, Logan (Sr.)

OR – Emma Lilly, Independence (Jr.)

OF – Keandra Spurlock, Independence (Sr.)

C – Taylor Likens, Keyser (Jr.)

C – Grace Richardson, Bluefield (Sr.)

UTL – Rylee Mangold, Keyser (Jr.)

UTL – Hannah Shamblin, Herbert Hoover (Jr.)

UTL – Jenna Joyce, Shady Spring (Fr.)

UTL – Courtney Boggs, Lewis County (Jr.)

Second team

P – Myleigh Adkins, Logan (Soph.)

P – Eliza Utt, Weir (Soph)

P – Mattie Carroll, Winfield (Soph.)

P – Mattie Carney, Oak Glen (Fr)

IF – Avery Noel, Frankfort (Jr.)

IF – Abby Richardson, Bluefield (Sr.) (CAPTAIN)

IF – Alex Hurley, Winfield (Sr.)

IF – Lindzie Runions, Poca (Sr)

IF – Piper Harlan, Roane County (Sr.)

ALS – Brooke Christian, Chapmanville (Jr.)

OF – Jayley Carper, Herbert Hoover (Fr)

OF – Makynli Berrier, Sissonville (Jr)

C – Gina Alvaro, Robert C. Byrd (Sr.)

C – Ava Parks, Independence (Fr)

UTL – Ava Sampson, Scott (Soph)

UTL – Avery McDaniel, Philip Barbour (Jr.)

UTL – Maddie Murray, Oak Glen (junior)

UTL – Lydia Ellis, Sissonville (Soph.)

Honorable mention

Lacie Wright, Braxton County; Lexi Burdette, Roane County; Madison Morton, Clay County; Katie Mullens, Liberty Raleigh; Zoe Nash, Nicholas County; Avary Bragg, Shady Spring; Alli Hypes, Independence; Addison Brumfield, Logan; Taylor Mabry, Bluefield; Lillie Crimm, Grafton; Myah Scott, Nicholas County; Cambria Neal, Nicholas County; Lilly Grady, Poca; Ana Soblit, Sissonville; Elle Marley, Weir; Brooklyn Cole, Winfield; Lacy Curry, Logan; Kaylie Coleman, Logan; Taylor Noe, Logan; Gracie Trentham, Nicholas County; Riley Bruce, Oak Glen; Katie Kennedy, Philip Barbour; Jenna Tilson, Poca; Lexi Napier, Wayne; Alivia Monroe, Wyoming East; Alaira Harrington, Berkeley Springs; Addison Pitts, Frankfort; Olivia Wilmoth, Philip Barbour; Kendra Dunbar, Poca; Claire LeRose, Poca; Kylie Dean, flood defense; Rayleigh Lash, weir; Mack Hammond, Mingo Central; Mackenzie Hyatt, Nitro; Chloe Patrick, Point Pleasant; Kaylee Byus, Point Pleasant; Karsyn Paynter, Westside; Sadi Wehrle, Herbert Hoover; Alexis Williams, Lincoln.

Back To Top